Gala Finałowa Miss Polonia Wielkopolski 2009

Miss Polonia Wielkopolski 2009 została:
Patrycja Dorywalska

Laureatki Gali Finałowej:
I wicemiss Polonia Wielkopolski: Emilia Piszel
II wicemiss Polonia Wielkopolski: Weronika Styczyńska
Miss Publiczności (wybrana głosami internautów portalu epoznan.pl): Sandra Niziołkiewicz

Miss Eurobikini – wybrana podczas Prawyborów do Europarlamentu we Wrześni: Martyna Liszewska
Miss Faktu: Weronika Styperek
Miss Foto: Karolina Barańska
Dzikie karty: Izabela Kozłowska, Monika Figiel, Natalia Michalszczak.

Godziny transmisji gli w WTK:

11 VI czw. 13.25
12 VI pt. 13.20
13 VI sb. 21.15
14 VI ndz. 14.25, 21.15
15 VI pn 11.00
17 śr. 13.20

Wielka Gala Finałowa Miss Polonia Wielkopolski 2009, organizowana przez dwukrotnego laureata Medalu Europejskiego, członka Business Centre Club – Firmę Showbiz Models – odbyła się 10-go czerwca w Poznaniu. 18 dziewcząt zaprezentowało się, licznie zgromadzonej w stylowych wnętrzach poznańskiego kinoteatru Apollo, publiczności w pięciu odsłonach. Jury w skład, którego wchodzili min. Marek Włodarczyk, Ryszard Rembiszewski, przedstawiciele władz miasta, firm partnerskich, Biura Miss Polonia oraz Miss Egzotica International, oceniało występy finalistek w sukniach ślubnych i wieczorowych (suknie Jadwigi Michalak) w strojach kąpielowych i sportowych (występ sponsorowany przez S.Oliver). W związku z okrągłą  rocznicą jaką w tym roku obchodzi Miss Polonia – 80-ciolecia istnienia konkursu – całość gali nawiązywała swoim scenariuszem do lat minionych… Na ekranach mogliśmy zobaczyć zdjęcia Miss Polonia z lat 20-tych, 30-tych i 50-tych…Rewelacyjnie wyćwiczonym, skomplikowanym układom choreograficznym finalistek w rytmie muzyki Abby towarzyszyły występy zespołu naśladującego kultowy zespół – Abbę.

Galę, w profesjonalny i dowcipny sposób, poprowadzili Serafina Ogończyk-Mąkowska, którą ostatnio mogliśmy zobaczyć jako prowadzącą tak prestiżowej gali, jak Lider Polskiego Biznesu w Teatrze Narodowym czy Prawybory do Europarlamentu, oraz Adrian Krakówka. Dziewczęta podczas prezentacji indywidualnych były przesłuchiwane przez Komisarza Zawadę –  Marka Włodarczyka, który ujawniał intelektualną głębię finalistek.  Przygotowanie, przebieg, prowadzenie, scenografia – bogate, świetlne, rozsuwane logo Miss Polonia 2009 zdobiące scenę..
Gala finałowa zakończyła się o godz. 21.30, jednak nie był to koniec atrakcji zapewnionych przez firmę Showbiz Models. Goście zostali zaproszeni na bankiet koronacyjny do kasyna, który doborem miejsca i  przygotowaniem korespondował z całością profesjonalnego przeprowadzenia konkursu.. Na gości czekał champan, zimne i ciepłe przekąski, pokazowe gry hazardowe…  Zabawa, trwała do białego rana…