Emilia Piszel w Finale Miss Polonia 2009

11go lipca w łodzi odbyła się gala półfinałowa Miss Polonia. W finale województwo wielkopolskie będzie reprezentować Emilia Piszel, która w październiku pojedzie na zgrupowanie do Tajlandii.

W środę, 8 lipca  do Łodzi zjechały ćwierćfinalistki konkursu Miss Polonia 2009, wyłonione podczas eliminacji regionalnych przeprowadzonych w każdym województwie. Swoja przygodę z konkursem często rozpoczynają przez przypadek, za namową mamy, chłopaka, koleżanek. Część z nich przychodzi na casting z ciekawości, inne w ten właśnie sposób szukają przepustki do świata mody i reklamy. Wszystkie jednak przyznają że start w Miss Polonia to wspaniała przygoda, pełna niezapomnianych doświadczeń i wrażeń.

80 lat tradycji, 34 piękne Miss z sukcesami

Tegoroczna edycja konkursu Miss Polonia jest szczególna ze względu na jego okrągły jubileusz. Wszystko zaczęło się 80 lat temu, w dwudziestoleciu międzywojennym.

W 1929 roku na starym kontynencie zorganizowano wybory Miss Europy. Jeszcze w tym samym roku, z inicjatywy redakcji trzech gazet: „Światowida”, „Ekspressu Porannego” oraz „Kuriera „Czerwonego”, podobny konkurs został przeprowadzony w Polsce. Na podstawie zdjęć nadesłanych do redakcji wybrano najpiękniejszą Polkę  – została nią Władysława Kostakówna, pracownica warszawskiej Kasy Oszczędnościowej. Uhonorowano ją tytułem Miss Polonia –  autorem tej nazwy jest Tadeusz Boy-Żeleński.

Od tamtego czasu w konkursie Miss Polonia zaszło wiele zmian. Poza koroną najpiękniejszej, Miss zdobywa wiele cennych nagród, podróżuje po całym świecie, ma szansę poznania wielu sław ze świata zarówno polskiego, jak i międzynarodowego show biznesu.

Każda Miss Polonia jest  uosobieniem ideału urody, wdzięku i gracji, połączonych z mądrością i inteligencją. Piękna zewnętrznie i wewnętrznie. Godnie reprezentująca Polskę poza granicami kraju. Wyjątkowa. Miss Polonia.

Amazing Thailand już w październiku

Tegoroczne kandydatki do korony najpiękniejszej Polki, wyłonione podczas półfinałowej gali, czeka dodatkowa przygoda! Po raz pierwszy w historii konkursu organizatorzy zabiorą finalistki na zagraniczne zgrupowanie – w  malownicze zakątki Tajlandii! Oprócz zwiedzania tego pięknego i egzotycznego kraju, finalistki wezmą udział w sesjach zdjęciowych oraz w kręceniu materiałów filmowych emitowanych przed oraz w trakcie finałowej gali w Polsce.

Cztery magiczne dni w Łodzi

Jednak zanim zobaczymy półfinalistki podczas uroczystej gali w łódzkiejAkademii Humanistyczno – Ekonomicznej, organizatorzy zgrupowania przygotowali dla pięknych Pań wiele atrakcji. Już 8 lipca, tuż po zakończeniu eliminacji ćwierćfinałowych, półfinalistki zostały oficjalnie przywitane przez włodarzy miasta. Wieczorem w auli Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi odbyła  się aukcja charytatywna na rzecz Domu Dziecka dla Dzieci Chorych na której licytowane były prezenty przywiezione przez reprezentantkę każdego regionu.

Następnego dnia dziewczęta poznawały malownicze zakątki Łodzi – na spacer po mieście zaprosił je Wice Prezydentem Miasta Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.  Dziewczyny odwiedziły wnętrza muzeum włókiennictwa (łódzkiej Białej Fabryki), Pałac Poznańskiego oraz ulicę Piotrkowską. Po mieście poruszały się zabytkowym trambusem, wzbudzając niemałe zainteresowanie mieszkańców miasta.

Po udanym popołudniu przyszedł czas na ciężką pracę – rozpoczęły się  próby choreograficzne i przymiarki strojów na półfinałową galę konkursu Miss Polonia 2009. Półfinał wyborów – już w sobotę 11 lipca

W sobotę, 11 lipca na patio Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, podczas uroczystej gali, 34 półfinalistki zawalczą o miejsce w finale. Dziewczyny zaprezentują się jurorom podczas czterech wyjść: w sportowych, w kąpielowych, w koktajlowych oraz w wieczorowych. grupa 16 dziewcząt weżmie udziałw finale konkursu. Dołączą do nich przedstawicielki Polonii zagranicznej a już w październiku jedna z nich zostanie nową Miss Polonia 2009!

foto: Tomek Słupski www.tomekslupski.com