Ogólnopolski finał Miss Polonia 2007

Informujemy, ze nową Miss Polonia 2007 została Barbara Tatara. Wiek: 23 lat; wzrost 176; wymiary:86-66-85. Studentka. Znajomość języków obcych: biegła – angielski, serbski, bułgarski, rosyjski, słaba – niemiecki.
Zainteresowania: kino, teatr, balet, muzyka, książka
Tytuł: Miss Województwa Łódzkiego

Wczoraj w studiu nr 1 Telewizji Polskiej odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowały się wszystkie finalistki Miss Polonia 2007. Zapraszamy do głosowania na Miss Publiczności oraz oglądania Gali finałowej już 15 września na antenie TVP2.

 

Informacja prasowa:
W sobotę 15 września 2007 r. widzów TVP2 czeka niezwykłe widowisko: Koncert Finałowy Konkursu Miss Polonia 2007. Będzie to dynamiczny i pełen emocji show w nowoczesnej scenografii i oprawie graficznej, w którym pięknym dziewczynom towarzyszyć będą mistrzowska choreografia i muzyka. Emocje związane z wyborem najpiękniejszej Polki widzowie Dwójki będą mogli śledzić na żywo, w bezpośredniej transmisji z Sali Kongresowej. Transmisja Koncertu będzie dostępna w Internecie pod adresem misspolonia.itvp.pl, gdzie można także oddać głos na Miss Internetu.

Przed rozstrzygnięciem konkursu i przekazaniem korony nowej Miss widzów czekać będzie ponad 100 minut emocji. Kandydatki do tytułu zaprezentują się w specjalnie przygotowanych pokazach choreograficznych w strojach: dżinsowych, kąpielowych, sukienkach koktajlowych, kolekcji mody plażowej, sukniach ślubnych i wieczorowych. W pierwszej części koncertu z 22 finalistek jury wybierze 10, które w drugiej części walczyć będą o tytuł Miss Polonia 2007.

W wyborze będą mogli aktywnie uczestniczyć telewidzowie, którzy głosując za pomocą SMS-ów mianują Miss Telewidzów. Niezależnie od werdyktu jury wejdzie ona do finałowej piątki, z której wyłonione zostaną: II wicemiss, I wicemiss i Miss Polonia 2007. Telewidzowie, którzy zdecydują się oddać głos, podczas transmisji będą mogli co 2 minuty wygrać 1000 zł oraz dodatkowo zaproszenia na kolację z Miss Polonia 2007.

Imprezę poprowadzą Agnieszka Włodarczyk i Przemysław Babiarz, a oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Adama Sztaby. Z towarzyszeniem Orkiestry wystąpią soliści, m.in. Tatiana Okupnik, Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka oraz Bracia Cugowscy, którzy wystąpią z niecodzienną aranżacją numeru zespołu Metallica „Nothing Else Matters”. Orkiestra zaprezentuje kilka hitów w aranżacjach Adama Sztaby, stworzonych specjalnie z okazji Koncertu. Za choreografię odpowiedzialny jest Agustin Egurolla, za scenografię Michał Białousz, a za stylizację – Michał Starost. Koncert reżyserował będzie Konrad Smuga. Organizatorem Koncertu Finałowego jest TVP2, natomiast organizatorem samego Konkursu Miss Polonia – Biuro Miss Polonia.

Transmisja z finału konkursu Miss Polonia będzie także dostępna w Intranecie pod adresem misspolonia.itvp.pl. W iTVP będzie można też zobaczyć wideowizytówki kandydatek oraz reportaż ze zgrupowania i z półfinałów. Ponadto, w ramach Konkursu Miss Polonia 2007, w dniach 3-14 września w iTVP trwać będzie konkurs na Miss Internetu, w którym internauci mogą zagłosować na jedną z dwudziestu dwóch finalistek. Będzie to już druga edycja tego konkursu. Jego zwyciężczyni otrzyma tytuł „Miss Internetu w iTVP” oraz nagrodę w postaci komputera osobistego, którą 15 września podczas Koncertu Finałowego Konkursu Miss Polonia 2007, wręczy jej przedstawiciel iTVP.

Koncert Finałowy Konkursu Miss Polonia 2007

emisja: sobota 15 września, TVP2
część I – godz. 20.00, część II – godz. 21.00

Jury Konkursu Miss Polonia 2007

Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992, Wicemiss Świata 1992 i Najpiękniejsza Studentka Świata 1993
Katarzyna Borowicz – najbardziej utytułowana Miss w Polsce (zdobywczyni m.in. takich tytułów jak: Miss Polonia 2004, III Wicemiss Świata 2004, II Vice-Miss Earth 2005, III Vice-Miss Europe 2006)
Przemysław Saleta
Marek Włodarczyk
Robert Moskwa
Przemysław Cypryański
Przemysław Sadowski
Elżbieta Wierzbicka – Prezes Biura Miss Polonia
Jesus Villar Candel – Biuro Miss Polonia
Robert Rynkun-Werner – Członek Zarządu TVP S.A.
Jarosław Burdek – z-ca Dyrektora Programu 2 ds. Rozrywki
Andrzej Kublik – Prezes Zarządu Iberia Motor Company S.A.

źródło: Miss Polonia