Aukcja charytatywna w Łodzi

W czwartek 2-go sierpnia odbyła się w Łodzi aukcja charytatywna z udziałem Półfinalistek Miss Polonia. Licytowane były przedmioty przywiezione przez dziewczyny z różnych regionów Polski. Najbardziej kontrowersyjnym przedmiotem aukcji był puchar od wicepremiera Andrzeja Leppera podarowany Karolinie Stankiewicz podczas gali Miss Polonia Wielkopolski w Poznaniu. Puchar, jak się okazało,  cieszył się wielką popularnością wśród licytujących, którzy oferowali coraz wyższe stawki.

Drugim, najbardziej pożądanym przedmiotem wystawionym na aukcję, był srebrny talerz upamiętniający wybory Miss World w Polsce w 2006 roku.  Każda z finalistek wyborów Miss World otrzymała taki talerz jako pamiątkę z Polski – poinformował Witold Asminowicz, wiceprezes Zarządu Biura Miss Polonia. Unikatowy talerz podarowało na aukcję Biuro Miss Polonia. Obydwa przedmioty nabyła organizatorka wyborów z cyklu Miss Polonia – Serafina Łuksza. Licytowane były także atlasy, maskotki, wyroby ceramiczne…

Wpływy z aukcji zostały przeznaczone na rzecz Łódzkiego Dziecięcego Hospicjum. Po aukcji zaproszeni goście wraz półfinalistkami zostali zaproszeni na bankiet.