Miss Polonia 2008 – finał

Miss Polonia 2008 – znamy najpiękniejsze Polki!
W sobotę Teatrze Wielkim w Łodzi głosami telewidzów tytuł Miss Polonia 2008 zdobyła Angelika Jakubowska z Lubania. 13 września w Teatrze Wielkim w Łodzi, z grona 25 finalistek zostanie wybrana 33. Miss Polonia, która z rąk obecnie panującej Miss, Barbary Tatary przyjmie koronę najpiękniejszej  Polki 2008 roku. Finałowa gala będzie transmitowana na  żywo przez Program 2 Telewizji Polskiej a najpiękniejsza dziewczyna oprócz tytułu i korony jako nagrodę główną otrzyma nowoczesny samochód – Seata Altea! Tymczasem 5 września w Hotelu Bryza w Juracie startuje kilkudniowe zgrupowanie przygotowujące finalistki do uroczystego koncertu finałowego w Łodzi.  Dziewczyny z całej Polski a także reprezentantki Polonii kanadyjskiej, australijskiej, litewskiej, szwedzkiej i amerykańskiej, otoczone nadmorską bryzą, pod bacznym okiem choreografów i stylistów rozpoczną próby przed uroczystą galą. W tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia na castingi do wyborów regionalnych zgłosiło się kilka tysięcy dziewczyn z regionów całej Polski jak i za granicą. Etap wojewódzki i ogólnopolski przegląd „OPEN” przeszło 78 dziewcząt, kwalifikując się do etapu ćwierćfinałowego. Spośród prawie 80 kandydatek jury musiało wytypować 30 półfinalistek, które 2 sierpnia w trakcie uroczystej gali miały zawalczyć o kwalifikację do finału konkursu. Po kilkudniowym zgrupowaniu nadszedł czas na wybranie 20 finalistek konkursu, co dla wielu członków jury nie było zadaniem prostym.


Po burzliwych obradach wskazano finałową 20-stkę, która we wrześniu zaprezentuje się na uroczystej gali Miss Polonia 2008:

1) Anna Baran, Woj. Podkarpackie
2) Anna Janik, Woj. Małopolskie
3) Joanna Modlińska, Woj. Wielkopolskie
4) Ewa Chełmińska, Woj. Opolskie
5) Katarzyna Mikulska, Woj. Mazowieckie
6) Sarah Pietrzak, Woj. Łódzkie
7) Natalia Winiarska, Woj. Małopolskie
8) Izabela Twaróg, Woj. Kujawsko-Pomorskie
9) Agata Wyrąbkiewicz, Woj. Podkarpackie
10) Magdalena Dylon, Woj. Lubelskie
11) Ewa Wasiluk, Woj. Podlaskie
12) Aneta Muzyczuk, Woj. Łódzkie
13) Patrycja Konieczna, Woj. Wielkopolskie
14) Sandra Lampkowska, Woj. Mazowieckie
15) Angelika Jakubowska, Woj. Dolnośląskie
16) Paulina Kwaśniewska, Woj. Dolnośląskie
17) Anna Rudnicka, Woj. Warmińsko-Mazurskie
18) Karolina Filipkowska, Woj. Łódzkie
19) Monika Szmajdzińska, Woj. Zachodnio-Pomorskie
20) Katarzyna Kotlarz, Woj. Małopolskie

Do finalistek z Polski dołaczą także reprezentantki Poloni litewskiej, australijskiej, kanadyjskiej, amerykańskiej i szwedzkiej

I vice Miss Polka Litwy – Anna Kaczemcewa, Wilno, Litwa
Miss Polonia Australia – Linda Kowalski, Melbourne, Australia
Miss Polonia of Sweden – Maxime Calington, Malmo, Szwecja
Miss Polonia Canada – Sandra Kaczor, Toronto, Canada
Miss Polish American – Jessica Myslikowski, USA

W tym roku najpiękniejszą Polkę wybiorą telewidzowie poprzez głosowanie smsowe, zapraszamy więc do uważnego śledzenia relacji z przebiegu półfinału (emisja 6 września 13:00 i 15:08 w  TVP 2)  oraz pojawiających się informacji na temat kandydatek do korony Miss Polonia 2008!