Informacje o konkursie Miss Polonia

W ostatnich latach pojawiło się w Polsce kilka różnego rodzaju i pokroju konkursów i konkursików pretendujących do miana konkursu piękności, lecz nie mających z tym mianem wiele współnego. Różna proweniencja tych prób, nierzetelność i nieuczciwość wobec dziewcząt, które dają się skusić w tego rodzaju przedsięwzięciach budzi nasz niepokój i sprzeciw. Chcemy zdecydowanie się odciąć od tych żałosnych prób, biorąc publicznie odpowiedzialność tylko za konkursy, kóre posiadają licencję Biura Miss Polonia. Wydaje się to oczywiste lecz w potoku informacji np. prasowych, często pośpiesznych, nie sprawdzonych, nie zawsze rzetelnych, czasem nonszalanckich i często goniących głównie za sensacją, zdarza się, że nasz konkurs bywa kojarzony z innymi tzw. konkursami piękności’ i to nam przypisuje się nie nasze „grzechy”.

Będziemy takie informacje zdecydowanie wskazywać, prostować – łącznie z konsekwencjami.Powstają także zwykłe nieporozumienia, wynikające z pobieżnej znajomości zasad konkursu, np. używanie przez dziennikarzy określenia ‚była Miss Polonia’. To ewidentny błąd, gdyż tytuł ten nie jest przechodnim (w przeciwieństwie do korony) i corocznie przyznawany jest wyłącznie na ten jedyny rok, rzec można dożywotnio.

Zachęcamy więc piszących o konkursie do odrobiny dokładności i rzetelności. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy tak właśnie czynią.

Konkurs Miss Polonia to konkurs, w którym poszukujemy swoistego ideału piękna, wdzięku, inteligencji i talentu. Robimy to rzetelnie, uczciwie i profesjonalnie.

Źródło: Oficjalna strona Miss Polonia www.misspolonia.com.pl

Konkurs ma formułę otwartą i mogą wziąć w nim udział wszystkie bezdzietne panny w wieku od 18 – 24 roku życia. Warunkiem udziału w konkursie jest polskie obywatelstwo. Na specjalnie przygotowanych castingach wyłonimy więc wyjątkowe dziewczyny z terenu Wielkopolski, które łączyć będą niesamowitą urodę i błyskotliwość intelektu. Kobiety, które wezmą udział w naszym konkursie winny być bowiem ideałem piękna, wdzięku i inteligencji. Życzeniem organizatorów jest by zwyciężczyni konkursu symbolizowała wszystkie te cechy, które określają prawdziwą kobietę.

Wybory odbywają się w następujących etapach: wybory regionalne, wojewódzkie, półfinał oraz finał.

Finalistki konkursu Miss Polonia  reprezentowały nasz kraj na światowych konkursach piękności, w tym tych najbardziej prestiżowych – Miss World, Miss Earth, Miss Universe oraz Miss Europe.